JAK DOJECHAĆ

Dojazd

Najszybciej – samolotem z Warszawy lub Berlina. Samolot zawsze ląduje w Moskwie tam też odbywa się kontrola graniczna i celna, przesiadka i dalej do Ułan Ude lub Jakucka. Nie ma lotów bezpośrednich do Ułan Ude i Jakucka z Europy . Kazachstan to przelot samolotem przez Frankfurt do Ałamaty -cena biletu z Berina to około 650euro.

 

Burjacja .

Pierwsza opcja – (zdecydowanie polecam!) – lot z Berlina, bilet jest tańszy o ok.15-20% i przy powrocie znacznie łatwiej odprawić trofea. Cena biletu ok. 2200 do 2800 PLN – w obie strony.

Druga opcja –   przelot do Irkucka, który jest oddalony o 450 km od Ułan Ude. Koszt biletu to ok.1600 do 1800 PLN. Z Irkucka do Ułan-Ude jedziemy mikrobusem z czego 200 km pobrzeżem Bajkału co zapewne jest dodatkową atrakcją. Wariant ten wymaga jednak o jeden dzień dłuższego pobytu.

Trzecia opcja  – dla tych którzy mają dużo czasu i są ciekawi świata polecam Kolej Transsyberyjską. Przygoda sama w sobie. Pociąg rozpoczyna bieg w Moskwie i kończy we Władywostoku u wybrzeży Pacyfiku. My wysiadamy w Ułan Ude po 3,5 dobach podróży. Rosyjskie koleje są naprawdę dobre i godne polecenia. Nie spóźniają się, wagony są klimatyzowane a stała ochrona pociągu gwarantuje porządek i bezpieczeństwo. Przez 3,5 doby w oknie pociągu oglądamy serial „ Jak wielka jest Rosja”. Wieczorem wagon -restauracyjny i piwko, w dzień czytanie książek, szlifowanie rosyjskiego z podróżnymi, i leniuchowanie J. Naprawdę polecam. Miejsca tylko sypialne w trzech kategoriach. Optymalna opcja to – przedział typu „kupe”  – cztery osoby w przedziale, przedział klimatyzowany.

Cena na tej trasie to ok. 200 Euro w jedną stronę. Powrót możemy zrobić samolotem aby zaoszczędzić czas.

Dla wszystkich tych, którzy uważają, że samolot na pewno spadnie 🙂 odpowiedni będzie wariant – Warszawa-Moskwa-Ułan Ude. Taka trasa to 5 dni w jedną stroną… ale po ziemi i bez ryzyka!! 🙂  Cena biletu w obie strony to ok.600 Euro.